Jakie powinny być usługi księgowe?

Działalność gospodarcza oznacza, że będzie trzeba prowadzić ewidencję wszelkich przychodów, rozchodów i dochodów. Każda faktura, umowa oraz wpłacona czy wypłacona złotówka musi zostać udokumentowana, czyli zaksięgowana. Biuro rachunkowe prowadzi właśnie takie usługi księgowe, a Łódź zatrudnia najwięcej księgowych z wszystkich miast województwa łódzkiego. Oznacza to, że konkurencja jest wielka. W jaki zatem sposób nasze usługi księgowe mogą wyróżnić się na rynku?

Pomysł 1: wieloletnia praktyka

Nic nie przebija tak bardzo konkurencji jak dobra praktyka oraz klienci z polecenia. Dobra marka to podstawa istnienia biura rachunkowego, gdyż potwierdza ona w ten sposób swoim doświadczeniem swoją rzetelność świadczonych usług księgowych.

Jednak aby posiadać renomę, trzeba lat oraz dobrych klientów, którzy będą nam płacili za naszą pracę. Dla początkującego może to być zbyt trudne.

Pomysł 2: dobra, szeroka reklama

Jeśli o tobie nie słyszeli to zapewne nie będą zainteresowani. Odpowiednie rozreklamowanie się pozwoli na dotarcie do potencjalnych klientów i powiedzenie im „hej, świadczymy dobrej jakości usługi księgowe, a Łódź to nasze miasto, zajrzyj do nas”.

Jednak ponownie, nawet najlepsza reklama na świecie nie będzie w stanie zachęcić klientów do skorzystania z naszych usług. To nie jogurty czy parówki, które można oprawić w ładne opakowanie i mieć nadzieję, że ktoś kupi oczarowany wyglądem.

Pomysł 3: dodatkowa obsługa i potraktowanie kompleksowe

Jeśli zaczynasz prowadzenie biura rachunkowego albo sam działasz jako księgowy-freelancer, możesz wyróżnić się na rynku poprzez zapewnienie kompleksowej obsługi klientowi. Co to znaczy?

Na przykład przychodzi do ciebie klient, który już miał prowadzone usługi księgowe, lecz nie jest z nich zadowolony. Proponujesz mu wykonanie pełnego audytu firmy, aby w ten sposób wskazać, w których miejscach traci pieniądze i może zoptymalizować podatki.

Dzięki podobnym technikom pokazujesz, że jesteś profesjonalistą i dbasz o dobro klienta. A to sprawi, że twoje usługi księgowe będą pożądane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź

Yahoo finance API is not available right now, please try again soon...