Rady marketingowe dla początkującego przedsiębiorcy

O czym pamiętać, prowadząc własną firmę?

Rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej w ostatnim czasie stało się nie tyle sposobem na siebie, ile po prostu modą. W efekcie większość powstających firm nie ma szans przetrwać na rynku i już po zaledwie kilku miesiącach bliżej im do upadku, niż jakichkolwiek perspektyw na powodzenie. Jest to efektem pochopnie podejmowanych decyzji, braku odpowiedniego wsparcia osób bardziej doświadczonych, czy po prostu przedsiębiorczość, która jest zjawiskiem wielowymiarowym i z pewnością nie każdy może się nią pochwalić.

Patrz na firmę z różnych perspektyw

reklama z atrakcyjną kobietą

Atrakcyjna kobieta w reklamie

Pierwsza rzecz, którą należy możliwie najmocniej utrwalić w swojej głowie, to wielowymiarowe patrzenie na swój biznes. Chodzi tu głównie o próby wcielenia się w rolę klientów, zwracania uwagi na ich potrzeby, nawyki i oczekiwania wychodzące poza obszar naszej standardowej działalności. Po prostu im więcej będziesz w stanie zaoferować swoim klientom, tym chętniej oni będą korzystali z Twoich usług. Kolejna kwestia wynikająca z wielowymiarowości to wykorzystywanie różnych dostępnych narzędzi do rozwoju swojej firmy. Największy błąd, jaki można popełnić, to stwierdzenie, że nie zainwestuję w promocję, bo uważam, że to nie przynosi korzyści. Statystyki zawsze mówią coś zupełnie innego i z pewnością mają racje, o czym świadczy z pewnością wiele decyzji, które sami podjęliśmy na podstawie działań marketingowych.

Zadbaj o dobry PR

Sukces w biznesie jest wypadkową wielu czynników, a jednym z nich z pewnością jest odpowiedni wizerunek firmy. W przypadku małych, lokalnych firm, można postarać się o samodzielne jego budowanie, jednak im większy efekt chcemy zrobić na klientach, tym lepie powinniśmy się do tego przygotować. Pomocna będzie agencja PR , która weźmie na swoje barki wszystkie działania z tego zakresu i pozwoli nam analizować wyniki swojej pracy. Oczywiście należy potraktować takie działania jako inwestycję i kontrolować efekty, aby sprawdzać, czy dane działania są rentowne, czy nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Trzymanie ręki na pulsie będzie miało ogromne znaczenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź

Yahoo finance API is not available right now, please try again soon...