Odpowiedzialność w umowie leasingowej

Wiadomą sprawą jest, że każda wizyta w licencjonowanym serwisie to spory wydatek. Nawet w przypadku niewielkiej części kwoty liczone są w tysiącach złotych. Dlatego też samochody w leasingu powinny być ubezpieczone. Za takie ubezpieczenie najczęściej zapłacimy już w firmie leasingowej, która „załatwia” nam bardzo korzystne warunki ubezpieczenia. Warto jednak na to zwrócić szczególną uwagę czy na pewno posiadamy ubezpieczenie i będziemy mogli z niego skorzystać w niespodziewanej sytuacji.

Ubezpieczyciel i remont

Kiedy zgłaszamy szkodę lub inną sytuację do ubezpieczyciela to nie musimy zazwyczaj oczekiwać żadnych pieniędzy ani od niego ani od firmy leasingowej. Możemy zgłosić się do serwisu i zostawić samochód do naprawy a następnie odebrać go bez konieczności płacenia. Wszystkim zajmie się ubezpieczyciel, który pokryje koszty naprawy w porozumieniu z firmą leasingową, która jest de facto właścicielem auta. Musimy tylko pamięta o przestrzeganiu terminu zgłaszania rozmaitych szkód.

 

Nie ma więc wątpliwości, że leasing na samochód jest bardzo wygodny dla właściciela firmy pod warunkiem, że regularnie opłaca on wszystkie składki ubezpieczenia. Co więcej większość licencjonowanych serwisów aut na czas napraw daje auto zastępcze więc nie musimy się obawiać, że nie będziemy mieć środka transportu. Warto tylko zwrócić uwagę na to z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym mamy zawartą umowę i kiedy obowiązują jej warunki. Może się bowiem zdarzyć, że firma oferująca niższe składki niestety może w wielu przypadkach nie chcieć wypłacić kwoty ubezpieczenia robiąc nam wówczas poważny problem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Odpowiedzialność w umowie leasingowej, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Imię Michalski

Co mnie pasjonuje? Gra na giełdzie, notowania rynku FOREX i szybkie samochody. Ni jestem maklerem ani pracownikiem korporacji. Mój mózg zarabia na mnie co dziennie analizując dostarczane mu dane. Gdybym mógł mu jakoś podziękować, kupił bym mu BMW M5 i wysłał na autostradę w USA. Niepoprawny marzyciel...

More Posts

1 odpowiedź to “Odpowiedzialność w umowie leasingowej”

  1. Dobroczyński napisał(a):

    Mój szwagier zamówił sobie na firmę właśnie leasingowane auto, całkiem wygodna forma, szkoda że dla osób prywatnych nie ma takiej możliwości…

Zostaw odpowiedź

Yahoo finance API is not available right now, please try again soon...