Czy warto kupić auto poleasingowe?

Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup nowego auta. Nadal w naszym kraju nowe samochody są stosunkowo drogie a szczególnie, że wciąż jesteśmy zalewani przez masę aut z zachodu, które są oddawane niemal za grosze. Pozostaje więc tylko pytanie jakie auto wybrać jeśli decydujemy się na zakup auta używanego. Do wyboru mamy bowiem pojazdy, które zakupione zostały w salonie przez firmy różnego typu w ramach programu typu leasing samochodowy a obecnie wystawione są na sprzedaż.

Warto przyjrzeć się nieco bliżej ofercie na zakup samochodu poleasingowego. Okazuje się bowiem, że można dzięki niej zakupić auto o pewnych specyficznych parametrach. Na podstawie oceny za i przeciw można podjąć decyzję o zakupie auta bądź też odrzucić tą możliwość. Wszystko zależy od oczekiwań ale do rzeczy.

Uważaj na przebieg!

Leasing samochodowy dostarcza nam aut, które są raczej młode rocznikowo. Z reguły są to auta kilkuletnie, nawet dwuletnie. Za to auta te mają także ogromny przebieg. Powyżej 250 tysięcy kilometrów. Jest to więc całkiem sporo gdyż dziesięcioletnie auto kupione w polskim salonie rzadko kiedy ma aż tak duży przebieg. Z pewnością jednak auto dwuletnie o dużym przebiegu będzie znacznie droższe od takiego dziesięciolatka. Dlatego też decyzja jest trudna do podjęcia. Wiadomo przecież, że auto dziesięcioletnie i starsze może być już poważnie zardzewiałe podczas gdy auta kilkuletnie produkowane były już w nowej technologii podwójnego ocynkowania.

Zalety aut poleasingowych

Zaletą samochodów poleasingowych jest to, że w większości przypadków możemy być pewni co do pochodzenia samochodu i tego co się z nim działo. Wszystkie mają bowiem książki serwisowe i są na bieżąco naprawiane i konserwowane. Możemy więc przypuszczać, że znamy historię auta i kupujemy pojazd w dobrym stanie technicznym. Co najistotniejsze auto będące w leasingu jest regularnie naprawiane i nikt nie czeka z konserwacją na później co jak wiadomo ma najbardziej destrukcyjny wpływ również na inne części pojazdu. Zapewne wymieniane są też regularnie wszystkie płyny a przy tym nie ma ryzyka, że auto przeszło jakiś poważny wypadek. Chyba, że jest to wyraźnie zaznaczone w książce serwisowej.

Leasing aut daje możliwość posiadania w miarę nowego auta z reguły też nie takiego z najniższej półki gdyż są to przede wszystkim auta kupowane dla przedstawicieli firmy dlatego też muszą one robić dobre wrażenie i być przy tym jeżdżącą reklamą. Czasem auta poleasingowe są naprawdę luksusowe jeśli należały do bogatej firmy bądź jeździły nim osoby na ważnym stanowisku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Czy warto kupić auto poleasingowe?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Imię Michalski

Co mnie pasjonuje? Gra na giełdzie, notowania rynku FOREX i szybkie samochody. Ni jestem maklerem ani pracownikiem korporacji. Mój mózg zarabia na mnie co dziennie analizując dostarczane mu dane. Gdybym mógł mu jakoś podziękować, kupił bym mu BMW M5 i wysłał na autostradę w USA. Niepoprawny marzyciel...

More Posts

Zostaw odpowiedź

Yahoo finance API is not available right now, please try again soon...